Coloardo RG 07/2016-On & RG 7 2 Inch 50mm Formula 4x4 ReadyStruts COL168HT-FOR
Specification
| Brand | Formula |
|---|---|
| Fitting Position | front |
| Front Load | Steel Bull Bar |
| Lift (mm) | 0-40mm |
| Use Type | On Road and light Off Road |
Fitment Info
Suits these vehicles
| HOLDEN | COLORADO | 04/2013 - On RG |
| HOLDEN | COLORADO | 06/12-on RG Cab Chassis 2.8 TD 4x4 (U148LH, U148MH) |
| HOLDEN | COLORADO | 06/12-on RG Ute 2.8 TD 4x4 (U148FH) |
| HOLDEN | COLORADO | 10/13-on RG Cab Chassis 2.8 TD 4x4 (U148MK) |
| HOLDEN | COLORADO | 10/13-on RG Ute 2.8 TD 4x4 (U148DK, U148FK) |
| HOLDEN | COLORADO | 2012 - 03/2013 RG |
| ISUZU | MU-X | 11/13-on LS Closed Off-Road Vehicle 3.0 CRDi |
| ISUZU | MU-X | 11/13-on LS Closed Off-Road Vehicle 3.0 CRDi 4x4 |
| SKU | FULC-COL168HT-FOR |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,552.72
or 4 payments of $638.18 with
Info
$1,558.36
or 4 payments of $389.59 with
Info
$1,188.00
or 4 payments of $297.00 with
Info
$1,294.92
or 4 payments of $323.73 with
Info