Formula Leaf Spring FLS-073
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | front |
| Lift (mm) | approx. 50mm |
| Load (kg) | 50kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| NISSAN | PATROL | 01/84-12/87 MQ, MK, GQ Cab Chassis 3.3 TD 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL | 06/80-12/87 MQ Cab Chassis 2.8 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL | 06/80-12/87 MQ Hardtop 2.8 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL | 06/80-12/87 MQ Hardtop 3.3 D 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL | 06/80-12/87 MQ Hardtop 3.3 TD 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL | 06/80-12/87 MQ Wagon 3.3 D 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL | 06/80-12/87 MQ, MK, GQ Cab Chassis 3.3 D 4x4 (G160) |
| NISSAN | PATROL /SAFARI | 06/1980 - 11/1983 MQ (Round Headlights) |
| SKU | FULC-FLS-073 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$1,654.74
or 4 payments of $413.69 with
Info
$1,136.92
or 4 payments of $284.23 with
Info
$1,468.52
or 4 payments of $367.13 with
Info
$2,747.25
or 4 payments of $686.81 with
Info
$2,750.22
or 4 payments of $687.55 with
Info