SUBARU BRZ '12/ TOYOTA 86 '12- BRAKE MASTER CYLINDER STOPPER
Q0728
item: SUBARU BRZ '12/ TOYOTA 86 '12- BRAKE MASTER CYLINDER STOPPER
Hardrace is proud to announce the brake master cylinder stopper for BRZ/86. It reduces deflection at the firewall during heavy braking, making the brake pedal feel stiffer and more responsive.
. High-strength construction
. Reduce brake master cylinder displacement
. Improve brake pedal feel
(Q0728)
SKU
Q0728
Notes
- 1PC/SET
- Right Hand Drive Version
| SKU | Q0728 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.185m |
(HR-1533-Q0728)
| SKU | HR-1533-Q0728 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |