item: SUBARU IMPREZA WRX/STI '94-00/FORESTER SF '97-02 BRAKE MASTER CYLINDER STOPPER
Hardrace is proud to announce the brake master cylinder stopper for WRX/STI GC&GF / FORESTER SF. It reduces deflection at the firewall during heavy braking, making the brake pedal feel stiffer and more responsive.
. High-strength construction
. Reduce brake master cylinder displacement
. Improve brake pedal feel
(Q0729)
Q0729
SUBARU IMPREZA WRX GC/GF/GM 92-2000
| SKU | Q0729 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.185m |
| SKU | HR-1513-Q0729 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$4.94
or 4 payments of $1.23 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$127.05
or 4 payments of $31.76 with
Info
$591.15
or 4 payments of $147.79 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$182.21
or 4 payments of $45.55 with
Info
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info