item: TESLA MODEL 3 '17- FRONT LOWER BRACE
Hardrace braces stiffen up the chassis and minimize flex under acceleration, braking and cornering, providing more predictable handling and greater driving confidence. Made of high-strength CNC aluminum with anodized surface, It offers highest strength and yet remain light-weight.
. Improve handling performance
. CNC aluminum construction for highest strength and precise fit
. Anodized surface for highest durability
(Q0911)
Q0911
| SKU | Q0911 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.800m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| SKU | HR-1526-Q0911 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$97.65
or 4 payments of $24.41 with
Info
$260.40
or 4 payments of $65.10 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info