item: HONDA CIVIC EF3/EF9/ CR-X EF7/EF8 BRAKE MASTER CYLINDER STOPPER
Hardrace is proud to announce the brake master cylinder stopper for CVIC/CR-X SI/SIR. It reduces deflection at the firewall during heavy braking, making the brake pedal feel stiffer and more responsive.
. High-strength construction
. Reduce brake master cylinder displacement
. Improve brake pedal feel
(Q0936)
Q0936
| SKU | Q0936 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| SKU | HR-1375-Q0936 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$133.35
or 4 payments of $33.34 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$4.94
or 4 payments of $1.23 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$127.05
or 4 payments of $31.76 with
Info
$591.15
or 4 payments of $147.79 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$182.21
or 4 payments of $45.55 with
Info