item: REAR ADD-ON SWAY BAR 19MM NISSAN, SENTRA/SYLPHY, PULSAR, C12 13-, B17 13-
Reduce body roll, maximize a tyre??s contact patch!
Sway Bar made with CR-MO seamless steel alloy. High rigidity and hi-tensile help reduce body roll and neutralize under or oversteering, keep your car flat in turns instead of leaning over to one side
. Add-on type, direct bolt-on design
. Higher torsional rigidity
. Reinforced stabilizer bushing provides stability
. Precision CNC cold formed, tempered and shot-peened
(Q0146)
Q0146
| SKU | Q0146 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.7900kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 1.300m |
| Shipping Length | 0.234m |
| Shipping Cubic | 0.073000000m3 |
| SKU | HR-2315-Q0146 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 30.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$206.00
or 4 payments of $51.50 with
Info
$401.10
or 4 payments of $100.28 with
Info
$384.30
or 4 payments of $96.08 with
Info
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$282.45
or 4 payments of $70.61 with
Info
$92.40
or 4 payments of $23.10 with
Info
$174.30
or 4 payments of $43.58 with
Info