ITEM:ZSS Top Engine Mount - Toyota Estima/Tarago V6 (00-06)
Reinforced engine mount made by hardness rubber create more strength than OE rubber mounts, reduce engine move significantly, and provide the maximum output under engine acceleration.
. Offers a more direct connection between the Drive-train and Chassis
. Increasing the life span
. Helps to put power down to the wheels
. Direct bolt-on with OEM components
. Increased stability during cornering and acceleration
Vehicle Compatability: Toyota Estima MCR30/MCR40 (V6 3.0L) Toyota Tarago MCR30/MCR40 (V6 3.0L) | Length | 21 |
|---|---|
| Width | 21 |
| Height | 13 |
| Car Makes | Toyota |
| SKU | 12363-20070 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$425.92
or 4 payments of $106.48 with
Info
$585.00
or 4 payments of $146.25 with
Info
$331.42
or 4 payments of $82.86 with
Info
$146.41
or 4 payments of $36.60 with
Info
$765.00
or 4 payments of $191.25 with
Info
$153.07
or 4 payments of $38.27 with
Info