item: REAR TOE CONTROL ARM MITSUBISHI, LANCER MIRAGE, OUTLANDER, 01~07, 06-12, TIS 07-
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
(6271)
SKU
6271
Notes
Vehicle Applications
MITSUBISHI LANCER MIRAGE 8TH GEN 2001-2007
MITSUBISHI LANCER MIRAGE FORTIS 2007-
MITSUBISHI OUTLANDER 2ND GEN 2006-2012
MITSUBISHI DELICA D5 2008
| SKU | 6271 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.7400kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
| SKU | hr-6271 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$505.54
or 4 payments of $126.39 with
Info
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$1,426.95
or 4 payments of $356.74 with
Info