item: REAR TOE ARM SUBARU, IMPREZA, LEVORG, 14 -, WRX/STI VA 14-
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
(7714)
SKU
7714
Notes
| SKU | 7714 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.8400kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
| SKU | hr-7714 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$405.30
or 4 payments of $101.33 with
Info
$588.00
or 4 payments of $147.00 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$558.60
or 4 payments of $139.65 with
Info
$717.15
or 4 payments of $179.29 with
Info
$401.10
or 4 payments of $100.28 with
Info
$299.35
or 4 payments of $74.84 with
Info