item: FRONT LOWER CONTROL ARM HONDA, CIVIC, EK3/4/5/9, EJ6/7/8/9, EM1
The control arm made with HARDENED steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(6939)
SKU
6939
Notes
Vehicle Applications
HONDA CIVIC EK EJ EM1 96-00
| SKU | 6939 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.7500kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-6939 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$405.30
or 4 payments of $101.33 with
Info
$588.00
or 4 payments of $147.00 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$558.60
or 4 payments of $139.65 with
Info
$717.15
or 4 payments of $179.29 with
Info
$299.35
or 4 payments of $74.84 with
Info