item: PORSCHE BOXSTER/CAYMAN '12- REAR TOE KIT
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made of high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. ED process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
(Q0710)
SKU
Q0710
Notes
Vehicle Applications
PORSCHE BOXSTER / CAYMAN 981 2012-2016
PORSCHE BOXSTER / CAYMAN 982 2016-PRESENT
| SKU | Q0710 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.224m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 1.160m |
| SKU | hr-Q0710 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$505.54
or 4 payments of $126.39 with
Info
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$1,426.95
or 4 payments of $356.74 with
Info