item: TOYOTA NOAH/VOXY '07-14/'14- FRONT LOWER CONTROL ARM + RC BALL JOINT
The control arm made of hardened steel and compound with RC ball joint which allowed Roll Center adjustment, it will correct the suspension geometry of a lowered car, putting the control arms back closer to its original position, resulting in increased steering response and stability.
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(Q0628)
SKU
Q0628
Notes
Vehicle Applications
TOYOTA NOAH/VOXY/ESQUIRE R80 2014-PRESENT
TOYOTA NOAH/VOXY/ESQUIRE R70 2007-2014
| SKU | Q0628 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 9.6000kg |
| Shipping Width | 0.420m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.545m |
| SKU | hr-Q0628 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$505.54
or 4 payments of $126.39 with
Info
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$1,426.95
or 4 payments of $356.74 with
Info