item: REAR TRACTION ROD TOYOTA, LEXUS, GS, SC, SUPRA, JZS147 93-97, Z30 91-00, JZA80 93-02
Rear Traction Rod made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
(6477)
SKU
6477
Notes
Vehicle Applications
LEXUS GS 1ST GEN JZS147 1993-1997
LEXUS SC 1ST GEN Z30 1991-2000
TOYOTA SUPRA JZA80 1993-2002
| SKU | 6477 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.8250kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-6477 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$877.80
or 4 payments of $219.45 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$591.34
or 4 payments of $147.84 with
Info