item: REAR TOE KIT LEXUS LS460/600H '07-17
The toe kit allows fine adjustments to the rear end toe in/out setting of the vehicle. It can either help achieve desired handling characteristic or get your car back to original alignment specs after lowering. The arms are made of high-strength steel alloys to offer high durability and strength. With premium quality pillow ball bushings equipped, they also provide more precise and solid handling response over the factory components.
. Offers toe adjustability to suit various driving conditions
. High-strength steel alloy construction
. ED coated and painted for highest durability
. Premium quality pillow ball joints equipped
. Improve handling performance
. OE direct fitment
. Factory ride height sensors compatible
(7674)
SKU
7674
Notes
Vehicle Applications
LEXUS LS XF40 2007-17
| SKU | 7674 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.167m |
| Shipping Height | 0.382m |
| Shipping Length | 0.445m |
| SKU | hr-7674 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$877.80
or 4 payments of $219.45 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$591.34
or 4 payments of $147.84 with
Info
$231.18
or 4 payments of $57.80 with
Info