item: REAR CAMBER KIT SUBARU, LEGACY, BE/BH/BT 98-02, BL/BP 03-08
HARDRACE camber kit reduces tyre wear and increase tyre durable. Made with superior quality bushing, provide advanced stability and accurate response steering, especially during high speed driving and cornering.
. One-piece, OEM design
. Camber adjustment
. Provides stability
. Assists to reduce chassis twist and flex.
. Increases steering response
. process and painting for extended control arm life
(8891)
SKU
8891
Notes
Vehicle Applications
SUBARU LEGACY 3RD GEN BE/BH/BT 1998-2002
SUBARU LEGACY BL/BP 2003-2008
| SKU | 8891 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 3.6500kg |
| Shipping Width | 0.185m |
| Shipping Height | 0.079m |
| Shipping Length | 0.378m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| SKU | hr-8891 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$877.80
or 4 payments of $219.45 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$591.34
or 4 payments of $147.84 with
Info
$231.18
or 4 payments of $57.80 with
Info