item: REAR TOE CONTROL ARM HONDA, CIVIC, CRX, EF6/7/8
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
(6827)
SKU
6827
Notes
Vehicle Applications
HONDA CRX 2ND GEN EF6/7/8
HONDA CIVIC EC ED EE EF 88-91
| SKU | 6827 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
| SKU | hr-6827 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$877.80
or 4 payments of $219.45 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$591.34
or 4 payments of $147.84 with
Info