item: REAR REAR LATERAL ARM SUBARU, LEGACY, BE/BH/BT 98-02, BL/BP 03-08
Rear lateral arm made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering
. Made with high quality ultra strong steel
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
(6833)
SKU
6833
Notes
Vehicle Applications
SUBARU LEGACY 3RD GEN BE/BH/BT 1998-2002
SUBARU LEGACY BL/BP 2003-2008
| SKU | 6833 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 3.8300kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-6833 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$877.80
or 4 payments of $219.45 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$591.34
or 4 payments of $147.84 with
Info