item: MERCEDES-BENZ C-CLASS W205/ E-CLASS W213 AWD FRONT LOWER REAR ARM
The control arm made with hardened steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(Q0688)
SKU
Q0688
Notes
Vehicle Applications
MERCEDES-BENZ C-CLASS W205 2015-2021
MERCEDES-BENZ E-CLASS W213 2017-PRESENT
MERCEDES-BENZ GLC-CLASS 2016-2022
| SKU | Q0688 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.277m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.445m |
| SKU | hr-Q0688 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$505.54
or 4 payments of $126.39 with
Info
$483.38
or 4 payments of $120.84 with
Info
$1,426.95
or 4 payments of $356.74 with
Info