Formula Leaf Spring FLS-115
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | rear |
| Lift (mm) | 50-75mm |
| Load (kg) | 400kg-300kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/90-01/07 HZJ75,HZJ78 Cab Chassis 4.2 D 4x4 (HZJ7__V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 03/07-on VDJ79 Cab Chassis 4.5 TD 24V 4x4 (VDJ79) |
| TOYOTA | LANDCRUISER | 09/1999-2006 79 Series |
| TOYOTA | LANDCRUISER | 2007-On 79 Series |
| SKU | FULC-FLS-115 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,598.75
or 4 payments of $649.69 with
Info
$2,952.18
or 4 payments of $738.04 with
Info
$1,583.01
or 4 payments of $395.75 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$2,329.97
or 4 payments of $582.49 with
Info