Formula Leaf Spring FLS-070
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | front |
| Lift (mm) | approx. 50mm |
| Load (kg) | 35-40kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| SUZUKI | SIERRA | 01/89-07/99 SJ Open Off-Road Vehicle 1.3 (SJ 413, SF413) |
| SUZUKI | SIERRA | 09/81-07/91 SJ410 Open Off-Road Vehicle 1.0 (SJ410) |
| SUZUKI | SIERRA | 09/81-12/88 SJ Ute 1.0 All-wheel Drive (SJ 410) |
| SUZUKI | SIERRA | 09/84-03/90 SJ Open Off-Road Vehicle 1.3 (SJ 413, SF413) |
| SUZUKI | SIERRA | 09/84-03/90 SJ Ute 1.3 All-wheel Drive (SJ 413) |
| SUZUKI | SIERRA | 11/88-12/04 SJ_ Closed Off-Road Vehicle 1.0 All-wheel Drive (SJ 410) |
| SUZUKI | SIERRA | 11/88-12/04 SJ_ Closed Off-Road Vehicle 1.3 All-wheel Drive (SJ 413) |
| SUZUKI | SIERRA | 12/88-02/00 SJ Ute 1.0 All-wheel Drive (SJ 410) |
| SUZUKI | SJ 410 | 09/81-12/88 Closed Off-Road Vehicle 1.0 (SJ410) |
| SKU | FULC-FLS-070 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,032.97
or 4 payments of $508.24 with
Info
$1,188.00
or 4 payments of $297.00 with
Info
$1,825.07
or 4 payments of $456.27 with
Info
$1,284.53
or 4 payments of $321.13 with
Info
$771.01
or 4 payments of $192.75 with
Info
$2,903.18
or 4 payments of $725.79 with
Info