Formula Leaf Spring FLS-054
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | rear |
| Lift (mm) | approx. 50mm |
| Load (kg) | 300kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| TOYOTA | LAND CRUISER | 09/77-12/79 HJ45 Closed Off-Road Vehicle 3.6 D (HJ45_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 09/77-12/79 HJ45 Ute 3.6 D (HJ45_P) |
| TOYOTA | LANDCRUISER | 1969 - 07/1980 45 Series (Small Spring Eye) |
| SKU | FULC-FLS-054 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$1,256.16
or 4 payments of $314.04 with
Info
$1,378.08
or 4 payments of $344.52 with
Info
$1,336.50
or 4 payments of $334.12 with
Info
$2,329.97
or 4 payments of $582.49 with
Info
$1,988.42
or 4 payments of $497.11 with
Info
$1,188.00
or 4 payments of $297.00 with
Info
$2,536.38
or 4 payments of $634.10 with
Info