Formula Leaf Spring FLS-052
Specification
| Amount required | 2 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | front |
| Lift (mm) | approx. 50mm |
| Load (kg) | 35kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/82-12/85 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/85-12/87 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 02/86-12/91 HJ61 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Turbo-D (HJ61_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 08/87-12/90 FJ62 Closed Off-Road Vehicle 4.0 (FJ62_G) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 10/81-04/90 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60_) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 10/81-12/89 BJ60 Closed Off-Road Vehicle 3.4 Diesel (BJ60_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 11/84-08/87 FJ62 Closed Off-Road Vehicle 4.0 (FJ62_V) |
| TOYOTA | LANDCRUISER | 08/1980-1990 60 Series |
| SKU | FULC-FLS-052 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$1,299.38
or 4 payments of $324.85 with
Info
$937.63
or 4 payments of $234.41 with
Info
$2,652.21
or 4 payments of $663.05 with
Info
$2,191.86
or 4 payments of $547.97 with
Info