Formula Leaf Spring FLS-050
Specification
| Amount required | 1 |
|---|---|
| Brand | Formula |
| Fitting Position | rear left |
| Lift (mm) | approx. 50mm |
| Load (kg) | 250kg |
Fitment Info
Suits these vehicles
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/82-12/85 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 01/85-12/87 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 02/86-12/91 HJ61 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Turbo-D (HJ61_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 08/87-12/90 FJ62 Closed Off-Road Vehicle 4.0 (FJ62_G) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 10/81-04/90 HJ60 Closed Off-Road Vehicle 4.0 Diesel (HJ60_) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 10/81-12/89 BJ60 Closed Off-Road Vehicle 3.4 Diesel (BJ60_V) |
| TOYOTA | LAND CRUISER | 11/84-08/87 FJ62 Closed Off-Road Vehicle 4.0 (FJ62_V) |
| TOYOTA | LANDCRUISER | 08/1980-1990 60 Series |
| SKU | FULC-FLS-050 |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$1,617.17
or 4 payments of $404.29 with
Info
$2,283.93
or 4 payments of $570.98 with
Info
$743.24
or 4 payments of $185.81 with
Info
$1,257.80
or 4 payments of $314.45 with
Info
$2,297.30
or 4 payments of $574.33 with
Info