Adaptor Alloy -20 AN (1-5/8 - 12 UNF) - Part #1026
Components
| Description | Units |
| Adaptor Alloy -20 AN (1-5/8 - 12 UNF) | 1 |
| O-Ring | 1 |
The Davies Craig Alloy Adaptor can be used with the EWP80 & EWP130 on its own. Ideal for fitment to either the inlet or outlet of your EWP, this Adaptor offers greater flexibility and assists with more position options when fitting a Davies Craig Electric Water Pump to your vehicle. The use of this adaptor will increase the number positioning opportunities and assist you maintain unrestricted coolant flow.
| SKU | daviescraig-dc1026 |
| Brand | DAVIES CRAIG |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
$220.00
or 4 payments of $55.00 with
Info
$346.50
or 4 payments of $86.62 with
Info
$69.38
or 4 payments of $17.34 with
Info
$90.74
or 4 payments of $22.68 with
Info
$1,095.00
or 4 payments of $273.75 with
Info
$315.00
or 4 payments of $78.75 with
Info
$201.00
or 4 payments of $50.25 with
Info