Bilstein ReadyStrut HILUX101H-BIL
Specification
| Brand | Bilstein |
|---|---|
| Fitting Position | front |
| Front Load | Steel Bull Bar |
| Lift (mm) | 0-50mm |
| Use Type | On Road and Off Road |
Fitment Info
Suits these vehicles
| TOYOTA | HILUX | 02/05-on GGN25 Cab Chassis 4.0 4WD (GGN25_) |
| TOYOTA | HILUX | 02/05-on KUN26 Cab Chassis 3.0 D 4WD (KUN26_) |
| TOYOTA | HILUX | 02/2005-2015 KUN2_ |
| TOYOTA | HILUX | 08/05-05/15 KUN26 Ute 3.0 D 4WD (KUN26_) |
| TOYOTA | HILUX | 08/05-05/15 KUN26 Ute 3.0 D-4D 4WD (KUN26) |
| TOYOTA | HILUX | 08/05-05/15 _N1_, _N2_, _N3_ Ute 2.7 4WD (TGN26) |
| TOYOTA | HILUX | 08/05-on GGN25 Ute 4.0 4WD (GGN25) |
| SKU | FULC-HILUX101H-BIL |
| Brand | FORMULA |
| Shipping Weight | 50.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
$2,552.72
or 4 payments of $638.18 with
Info
$950.40
or 4 payments of $237.60 with
Info
$1,558.36
or 4 payments of $389.59 with
Info
$1,294.92
or 4 payments of $323.73 with
Info