Item: ZSS Rear Trailing Arm Pillow Ball Subaru Impreza GE/GH/GR/GV Forester SH Legacy/Liberty BM/BR
Rear Trailing Arm made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
Vehicle Applications
Subaru Impreza 3rd WRX GE/GH/GR/GV 2007-2011
Subaru Impreza 3rd STI GE/GH/GR/GV 2007-2011
Subaru Forester 3rd SH 2009-2013
Subaru Legacy 5th BM/BR 2009-2013
| Length | 45 |
|---|---|
| Width | 40 |
| Height | 15 |
| Car Makes | Subaru |
| SKU | 6-ZSS755 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$648.18
or 4 payments of $162.04 with
Info
$704.10
or 4 payments of $176.03 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$699.66
or 4 payments of $174.91 with
Info
$797.27
or 4 payments of $199.32 with
Info
$264.83
or 4 payments of $66.21 with
Info
$863.46
or 4 payments of $215.87 with
Info