Item: ZSS Rear Traction Rods (Pillow Ball) - Toyota Supra JZA80 & Soarer JZZ30/UZZ30
Rear traction rod made by unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
Vehicle Compatibility:
- Toyota Soarer SC300
- Toyota Soarer SC400
- Toyota Supra JZA80
| Length | 51 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Toyota |
| Car Model | Soarer JZZ30, Soarer UZZ30, Supra JZA80 |
| SKU | 6-ZSS477 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$877.80
or 4 payments of $219.45 with
Info
$559.06
or 4 payments of $139.76 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$201.73
or 4 payments of $50.43 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$457.80
or 4 payments of $114.45 with
Info
$591.34
or 4 payments of $147.84 with
Info