Item: ZSS Front Lower Control ARM BMW E8x E9x Z4
The control arm made with hardened steel and compound with superior quality bushing. A good control arm can regulate the movement of wheels quickly each time you turn or corner.
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
. Dramatically improving handling performance
Harden Rubber Equipped
. 2 PCS/SET Non-M Series
VEHICLE APPLICATIONS
BMW 1 Series E8x
BMW 3 Series E9x
BMW Z4 E89
| Length | 38 |
|---|---|
| Width | 19 |
| Height | 8 |
| Car Makes | BMW |
| Car Model | Z4 - E89 |
| SKU | 7-ZSS409 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info