Item: ZSS Rear Toe Control Arm Harden Rubber - BMW E9x Non-M Series
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. ED process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
VEHICLE APPLICATIONS
BMW 3 Series E9x
| Length | 51 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | BMW |
| SKU | 7-ZSS595 |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$225.81
or 4 payments of $56.45 with
Info
$933.66
or 4 payments of $233.41 with
Info
$1,869.66
or 4 payments of $467.42 with
Info
$840.06
or 4 payments of $210.01 with
Info
$581.90
or 4 payments of $145.47 with
Info
$519.84
or 4 payments of $129.96 with
Info
$577.81
or 4 payments of $144.45 with
Info
$205.92
or 4 payments of $51.48 with
Info