Item: ZSS - Rear Adjustable Rod - Pillow Ball - Subaru Impreza/Forester/Legacy
Rear Adjustable Rod made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. ED process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OE direct replacement
Vehicle Applications
Subaru Impreza 1st WRX GC/GF/GM 1992-2000
Subaru Impreza 2nd WRX GD/GG 2001-2006
Subaru Impreza 1st STI GC/GF/GM 1992-2000
Subaru Impreza 2nd STI GD/GG 2001-2006
Subaru Forester 1st SF 1997-2002
Subaru Forester 2nd SG 2003-2008
Subaru Legacy/Liberty 2nd BD/BG/BK 1995-1998
| Length | 51 |
|---|---|
| Width | 16 |
| Height | 6 |
| Car Makes | Subaru |
| SKU | 6-ZSS153-A |
| Brand | ZSS RACING |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info