item: TOYOTA SUPRA A70 89-93 REAR TRANSMISSION MOUNT
Reinforced engine mount made by hardness rubber create more strength than OE rubber mounts, reduce engine move significantly, and provide the maximum output under engine acceleration.
. Offers a more direct connection between the Drive-train and Chassis
. Increasing the life span of the mounts
. Helps to put power down to the wheels
. Direct bolt-on with OEM components
. Increased stability during cornering and acceleration
(Q0702)
Q0702
| SKU | Q0702 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.209m |
| Shipping Height | 0.133m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.007000000m3 |
| SKU | HR-1847-Q0702 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$289.80
or 4 payments of $72.45 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$653.10
or 4 payments of $163.28 with
Info
$765.00
or 4 payments of $191.25 with
Info
$159.60
or 4 payments of $39.90 with
Info
$253.05
or 4 payments of $63.26 with
Info
$435.75
or 4 payments of $108.94 with
Info