item: TOYOTA GR YARIS '20- FRONT RADIATOR BRACE
HARDRACE Front Radiator Brace are designed to stiffen up the chassis and reduce vehicle chassis flex. This will increase the rigidity of your car during high speed driving and hard cornering. This is why HARDRACE Front Radiator Brace can maximizes the performance of the suspension and brings better handling feeling and quicker response.
. Tubular design for lightweight
. Reduce chassis flex
. Improve handling performance
(Q0882)
Q0882
| SKU | Q0882 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.900m |
| Shipping Cubic | 0.036000000m3 |
| SKU | HR-1551-Q0882 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$97.65
or 4 payments of $24.41 with
Info
$260.40
or 4 payments of $65.10 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info