item: FRONT STRUT BAR MINI, COOPER, R55/56/57/58/59
HARDRACE is proud to announce the new front strut bar. The strut bars are designed to tie the tops of your struts together, to improves acceleration, braking and chassis rigidity.
. Reduce the flex of the vehicle chassis
. Improving the stiffness
. Made of aluminum alloy steel, provides more strength
(8910)
8910
| SKU | 8910 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.0100kg |
| Shipping Width | 0.091m |
| Shipping Height | 1.048m |
| Shipping Length | 0.212m |
| Shipping Cubic | 0.020000000m3 |
| SKU | HR-1336-8910 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$172.00
or 4 payments of $43.00 with
Info
$130.20
or 4 payments of $32.55 with
Info
$348.60
or 4 payments of $87.15 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$159.60
or 4 payments of $39.90 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info