Timing Tool Kits
| Fuel Type | Petrol |
|---|---|
| Suits | Holden: Astra (TS) 1.8L (X18XE) 1998 - 2000 Astra (TS) 1.8L (Z18XE) 2001 - 2004 Astra (TS Ser. II) 2.0L (Z20LET) 2003 - 2004 Astra (AH) 1.8L (Z18XE) 2004 - 2007 Astra (AH) 2.0L (Z20LER) 2006 - 2010 Barina (XC) 1.4L (Z14XE) 2001 - 2004 Barina (XC) 1.8L (Z18XE) 2001 - 2005 Tigra (XC) 1.8L (Z18XE) 2005 - 2007 Vectra (JR, JS) 2.0L (C20SEL) 1997 - 2000 Vectra (JS) 2.2L (C22SEL) 1998 - 2002 *Abbreviated list only, for complete vehicle application listings please use the Tridon Part Finder |
| Name | Qty |
|---|---|
| A - Auxiliary Drive Belt Tensioner Locking Tool | 1 |
| B - Flywheel Locking Tool | 1 |
| C - Camshaft Locking Tool | 1 |
| D - Camshaft Locking Tool | 1 |
| SKU | TOLEDO-304742 |
| Brand | TOLEDO |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
$35.83
or 4 payments of $8.96 with
Info
$206.37
or 4 payments of $51.59 with
Info
$47.11
or 4 payments of $11.78 with
Info