Timing Tool Kits
| Fuel Type | Petrol |
|---|---|
| Suits | MINI: Cooper (R50) 1.6L (W10 B16A) 2002 - 2007 Cooper S (R50 - R53) 1.6L (W11 B16) 2002 - 2009 One (R50) 1.6L (W10 B16A) 2001 - 2006 *Abbreviated list only, for complete vehicle application listings please use the Tridon Part Finder |
| Name | Qty |
|---|---|
| A - Engine Support Bracket Bolts | 1 |
| B - Tensioner Assembly Tool | 1 |
| C - Engine Support Bracket | 1 |
| D - Camshaft Sprocket Holding Tool | 1 |
| SKU | TOLEDO-304703 |
| Brand | TOLEDO |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
$35.83
or 4 payments of $8.96 with
Info
$47.11
or 4 payments of $11.78 with
Info