item: STEERING BOOT (OEM REPLACEMENT) HONDA, CIVIC, EG, EH, EJ1/2, EK3/4/5/9, EJ6/7/8/9, EM1
When a steering boot suffers wear, you may experience difficulty when steeringHARDRACE steering boot kit can easily protect your steering rack with durable silicone material.
. Protect the steering rack from the contaminants
. Best-quality replacement part
(7894)
SKU
7894
Notes
Vehicle Applications
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
HONDA CIVIC EK EJ EM1 96-00
| SKU | 7894 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.152m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.203m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-7894 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$289.80
or 4 payments of $72.45 with
Info
$55.61
or 4 payments of $13.90 with
Info
$38.19
or 4 payments of $9.55 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$121.77
or 4 payments of $30.44 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$50.39
or 4 payments of $12.60 with
Info