item: REAR KNUCKLE BUSHING HONDA, CIVIC, INTEGRA, DC5 RSX, STREAM, RN1-5 00-06, 02-06, DC5 02-06, EM2, ES1, EP1/2/3/4, EU
HARDENED rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
(6593)
SKU
6593
Notes
Vehicle Applications
HONDA INTEGRA DC5 02-06 INCL TYPE R/S
HONDA CIVIC EM2 ES1 EP3 01-05
| SKU | 6593 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.2100kg |
| Shipping Width | 0.105m |
| Shipping Height | 0.088m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-6593 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$55.61
or 4 payments of $13.90 with
Info
$38.19
or 4 payments of $9.55 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$121.77
or 4 payments of $30.44 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$50.39
or 4 payments of $12.60 with
Info
$183.54
or 4 payments of $45.88 with
Info