item: REAR TRAILING ARM SUBARU, TOYOTA, 86, BRZ, FR-S, ZC 6, ZN6, FT86/FR-S ZN6/ZC6
Rear trailing arm made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. Anti-corrosion coating for extended control arm life
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
(7373)
SKU
7373
Notes
Vehicle Applications
SCION FR-S ZN6
SUBARU BRZ ZC6 2012-2021
TOYOTA 86 FT86/FR-S ZN6/ZC6
TOYOTA GR86 ZN8 21+
SUBARU BRZ ZD8 22-
| SKU | 7373 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.1600kg |
| Shipping Width | 0.185m |
| Shipping Height | 0.079m |
| Shipping Length | 0.378m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
| SKU | hr-7373 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$512.46
or 4 payments of $128.12 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$1,048.95
or 4 payments of $262.24 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$1,097.25
or 4 payments of $274.31 with
Info
$816.66
or 4 payments of $204.16 with
Info