item: REAR UPPER ARM BMW, MINI, 2 SERIES, CABRIO, CLUBMAN, COOPER, COUNTRYMAN, X1, F48/F49 15-PRESENT, F54 15-PR
Rear upper arm made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
(8742)
SKU
8742
Notes
Vehicle Applications
BMW X1 2ND GEN F48/F49 2015-PRESENT
BMW 2 SERIES F45/F46 2014-PRESENT
MINI COOPER F55/F56 2014-PRESENT
MINI CABRIO 3RD GEN F57 2016-PRESENT
MINI COUNTRYMAN 2ND GEN F60 2017-PRESENT
BMW X2 F39 2019-PRESENT
BMW 1 SERIES F40 2019+
MINI HATCHBACK F55/F56 2014-PRESENT
| SKU | 8742 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 4.5500kg |
| Shipping Width | 0.145m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.690m |
| Shipping Cubic | 0.007000000m3 |
| SKU | hr-8742 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$512.46
or 4 payments of $128.12 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$1,048.95
or 4 payments of $262.24 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$1,097.25
or 4 payments of $274.31 with
Info
$816.66
or 4 payments of $204.16 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info