item: REAR TRAILING ARM BUSHING HONDA, CIVIC, FC, FK8 FL5 TYPE R
HARDENED rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
(Q0234)
SKU
Q0234
Notes
Vehicle Applications
HONDA CIVIC FK8 TYPE-R 17-21
HONDA CIVIC FC 16-21
HONDA CIVIC FL5 TYPE-R 23-
HONDA CIVIC FE/FL 23-
ACURA INTEGRA DE 23-
| SKU | Q0234 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.1600kg |
| Shipping Width | 0.152m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.203m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-Q0234 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$32.97
or 4 payments of $8.24 with
Info
$214.20
or 4 payments of $53.55 with
Info
$37.40
or 4 payments of $9.35 with
Info
$139.17
or 4 payments of $34.79 with
Info
$233.19
or 4 payments of $58.30 with
Info
$499.80
or 4 payments of $124.95 with
Info
$187.93
or 4 payments of $46.98 with
Info
$24.37
or 4 payments of $6.09 with
Info