item: REAR TRACTION ROD SUBARU, IMPREZA, LEVORG, XV, 14 -, GP 12-17, GP/GJ 12-17, SJ 14-18, WRX/STI VA 14-
Rear traction rod made of unique high density steel, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Made with high quality ultra strong steel
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
(7611)
SKU
7611
Notes
Vehicle Applications
SUBARU XV GP 2012-2017
SUBARU IMPREZA GP/GJ 2012-2017
SUBARU FORESTER SJ 2014-2018
SUBARU IMPREZA WRX/STI VA 14-21
| SKU | 7611 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.9800kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-7611 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info