item: REAR TRACK BAR-ADJUSTABLE , LIFT 0~4 INCHES JEEP, WRANGLER, WRANGLER UNLIMITE JL 18-PRESENT, JLU 18-PRESENT
The rear track-bar controls lateral movement of the axle housing. When you setting your ride height, the fixed length of the OEM track-bar will not fit height adjustments. This will results unnecessary stress on suspension and alignment problemsHARDRACE adjustable rear track-bar allowing your suspension parts to work accuracy and set the alignment correctly and easily.
. More direct energy transfer and feel
. Constructed of high-strength steel alloys that offer durability
Manufactured to match OEM fit
. Offer you adjustability for setting up the suspension
(Q0274)
Q0274
| SKU | Q0274 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 6.2300kg |
| Shipping Width | 0.091m |
| Shipping Height | 0.176m |
| Shipping Length | 1.050m |
| Shipping Cubic | 0.038000000m3 |
| SKU | HR-1522-Q0274 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$133.35
or 4 payments of $33.34 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$4.94
or 4 payments of $1.23 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$127.05
or 4 payments of $31.76 with
Info
$591.15
or 4 payments of $147.79 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$182.21
or 4 payments of $45.55 with
Info