item: REAR TOE KIT GR YARIS 2020 GXPA16 MXPA12
The toe kit allows fine adjustments to the rear end toe in/out setting of the vehicle. It can either help achieve desired handling characteristic or get your car back to original alignment specs after lowering. The arms are made of high-strength steel alloys to offer high durability and strength. With premium quality pillow ball bushings equipped, they also provide more precise and solid handling response over the factory components.
. Offers toe adjustability to suit various driving conditions
. High-strength steel alloy construction
. ED coated and painted for highest durability
. Premium quality pillow ball joints equipped
. Improve handling performance
. OE direct fitment
(Q0791)
SKU
Q0791
Notes
Vehicle Applications
TOYOTA YARIS/VITZ 4TH GR GXPA16/MXPA12, 2020-
| SKU | Q0791 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-Q0791 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$512.46
or 4 payments of $128.12 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$1,048.95
or 4 payments of $262.24 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$1,097.25
or 4 payments of $274.31 with
Info
$816.66
or 4 payments of $204.16 with
Info