item: REAR TOE CONTROL ARM HONDA, CIVIC, INTEGRA, RD1-RD3 97-01, DA 90-93, DC2 94-01, EG, EH, EJ1/2, EK3/4/5/9
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
(6111-S)
SKU
6111-S
Notes
Vehicle Applications
ACURA INTEGRA DC2 1994-2001
HONDA CR-V 1ST GEN RD1-RD3 1997-2001
HONDA INTEGRA DA 90-93
HONDA INTEGRA DC2 94-01 INCL TYPE-R
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
HONDA CIVIC EK EJ EM1 96-00
| SKU | 6111-S |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.4150kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-6111-S |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info