item: REAR TOE ARM HONDA, CIVIC, FK8 FL5 TYPE-R, FC, 17-
Toe arms allow for fine-tuned adjustments to the rear toe in/out setting of the vehicle. It helps to raise straight line stability and road control. Toe arm made with high-strength steel alloys to offer high durability, strength and yet remain light-weight.
. process and painting for the highest durability
. Provides stability, increase steering response
. Direct bolt on designed
(8648)
SKU
8648
Notes
Vehicle Applications
ALFA ROMEO
HONDA CIVIC FK8 TYPE-R 17-21
HONDA CIVIC FD 06-11
HONDA CIVIC FC 16-21
HONDA CR-V 5TH GEN 2017-2022
HONDA ACCORD 10TH GEN 2018-PRESENT
HONDA CIVIC FL5 TYPE-R 23-
ACURA INTEGRA DE 23-
| SKU | 8648 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 3.2600kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-8648 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info