item: REAR LOWER CONTROL ARM US 40MM SHOCK BUSH HONDA, CIVIC, EG, EH, EJ1/2
Aluminum forging arm provide excellent stability during high speed driving or hard cornering
. Anti-corrosion coating for extended control arm life
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
. Dramatically improving handling performance
(7113)
SKU
7113
Notes
Vehicle Applications
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
| SKU | 7113 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.5100kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-7113 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$522.90
or 4 payments of $130.72 with
Info
$512.46
or 4 payments of $128.12 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$1,048.95
or 4 payments of $262.24 with
Info
$414.69
or 4 payments of $103.67 with
Info
$1,097.25
or 4 payments of $274.31 with
Info
$816.66
or 4 payments of $204.16 with
Info