item: REAR LOWER CONTROL ARM HONDA CIVIC EG6 INTEGRA DC2 TYPE R
Rear lower arm made of Aluminum alloy, provide excellent stability during high speed driving or hard cornering.
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
. OEM direct replacement
(6922)
SKU
6922
Notes
Vehicle Applications
HONDA CRX 2ND GEN EF6/7/8
HONDA INTEGRA DC2 94-01 INCL TYPE-R
HONDA INTEGRA DC2 TYPE R 96-98
HONDA CIVIC EC ED EE EF 88-91
HONDA CIVIC EG EH EJ 92-95
| SKU | 6922 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 2.5400kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | hr-6922 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$664.17
or 4 payments of $166.04 with
Info
$593.25
or 4 payments of $148.31 with
Info
$1,401.66
or 4 payments of $350.42 with
Info
$1,195.95
or 4 payments of $298.99 with
Info
$223.65
or 4 payments of $55.91 with
Info
$578.38
or 4 payments of $144.59 with
Info
$854.10
or 4 payments of $213.53 with
Info