item: REAR LOWER ARM BUSHING HONDA, S2000, AP1/2
HARDENED rubber bushing made with high strength and anti-crack rubber material, solid steering response and driving suspension feel, resist side inclined while cornering at high speed maneuvers
. Reduces vibration
. Provides stability
. Increase steering response
. OEM direct replacement
. Regular greasing not required
. No noise or squeaks
(8740)
SKU
8740
Notes
Vehicle Applications
HONDA S2000 AP1/2
| SKU | 8740 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 0.8700kg |
| Shipping Width | 0.105m |
| Shipping Height | 0.088m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | hr-8740 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$289.80
or 4 payments of $72.45 with
Info
$55.61
or 4 payments of $13.90 with
Info
$38.19
or 4 payments of $9.55 with
Info
$39.95
or 4 payments of $9.99 with
Info
$121.77
or 4 payments of $30.44 with
Info
$326.55
or 4 payments of $81.64 with
Info
$50.39
or 4 payments of $12.60 with
Info