item: REAR DIFF MOUNT SUPPORT BAR SUBARU, TOYOTA, 86, BRZ, FR-S, ZC 6, ZN6, FT86/FR-S ZN6/ZC6
Rear diff mount support bar constructed of high-strength steel alloys that offer durability, strength and yet remain light-weight. By bolting it onto the back side of the rear sub-frame, the brace will support the rear differential and eliminates the movement of the rear differential. It will allow more energy to be transferred to the wheels under acceleration.
. Quick and easy install on OEM bolt holes
. Made with high quality ultra strong steel
. process and painting for the highest durability
. Equipped with premium quality bushings
. Superior strength and durability
(7433)
7433
| SKU | 7433 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 1.5900kg |
| Shipping Width | 0.155m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.505m |
| Shipping Cubic | 0.005000000m3 |
| SKU | HR-1416-7433 |
| Brand | HARDRACE |
| Shipping Weight | 25.0000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
$133.35
or 4 payments of $33.34 with
Info
$424.20
or 4 payments of $106.05 with
Info
$4.94
or 4 payments of $1.23 with
Info
$162.75
or 4 payments of $40.69 with
Info
$127.05
or 4 payments of $31.76 with
Info
$591.15
or 4 payments of $147.79 with
Info
$195.30
or 4 payments of $48.83 with
Info
$182.21
or 4 payments of $45.55 with
Info